Жамалдинов Зиядин Исламович

  • 22.07.2021-ж Кыргыз Республикасынын Президентинин Ош облусундагы ыйгарым укуктуу өкүлү.
  • 28.10.2015-24.08.2020-ж “Ѳнүгүү-Прогресс” партиясынын тизмеси боюнча Жогорку Кеӊештин VI чакырылышынын депутаты болуп шайланган.
  • 20.12.2010-24.12.2011-ж КРнын Суу чарбасы жана мелиорация боюнча мамлекеттик агенттигинин төрагалыгына дайындалган.
  • 21.12.2007-07.04.2010-ж. Жогорку Кеӊештин IV чакырылышынын депутаты.
  • 27.03.2005-22.10.2007-ж. Жогорку Кеӊештин III чакырылышынын депутаты.
  • 18.04.2003-11.01.2005-ж. КРнын Акыйкатчысынын Ош облусу боюнча ыйгарымдуу өкүлү.
  • 17.10.2002-28.03.2003-ж. Кыргыз Республикасынын Мамлекеттик салык инспекциясынын кадр бөлүмүнүн улук инспектору.
  • 17.11.2000-16.07.2002-ж. Ош облусу боюнча Мамлекеттик салык инспекциясынын улук инспектору.
  • 26.01.2000-17.11.2000-ж. Ош облусунун Кара-Суу району боюнча Мамлекеттик салык инспекциясынын улук инспектору.
  • 31.05.1997-25.01.2000-ж. Оштун Мамлекеттик салык инспекциясынын испектору, улук инспектор.
  • 01.07.1994-04.09.1995-ж. Ош облусу боюнча алык полиция башкармалыгынын кызматкери. 05.09.1988-30.06.1994-ж. Оштун эт-консерва комбинатынын товарлар боюнча адис-бригадири.