Иманалиев Данир Белекович

Айы,туулган жылы. 25.04.1977-жылы Туулган жери: Кара-Ой  айылы,  Ысык-Көл  району,  Ысык- Көл областы,

Кыргыз Республикасы

Улуту  Кыргыз
Атуулдугу  Кыргыз Республикасынын атуулу
Билими  Жогорку
Бүткөнү   (эмнени, качан) 1.К.Карасаев  атындагы  Бишкек Гуманитардык Университетинин  (БГУ) “Герман филология”

факультетин 1999-жылы;

2. Ж.Баласагын атындагы  Кыргыз Улуттук  Университети-нин  “Экономика жана  башкаруу борбору” факультетин 2007-жылы  “Артыкчылык диплому” менен бүтүргөн;

3. Кыргыз Республикасынын  Президентинин  алдындагы  Башкаруу  Академиясын  2012-жылы  бүтүргөн.

Адистиги Англис тили мугалими;

Уюмдун менеджменти  -“Менеджер”;

Менеджмент багыты боюнча Магистр.

Мамлекеттик башкаруу.

Класстык чени  Мамлекеттик кызматтын 1-класстагы инспектору

 

ЭМГЕК   ЖОЛУ

Кирүүнүн, чыгуунун айы жана жылы               Мекеме-ишкана, уюмдун аталышы. Ээлеген кызматы.
15.06.1995-01.09.1995 Ысык-Көл райондук элдик билим берүү  бөлүмү Адис
12.10.2004-

29.03.2005

“Билим жана  искусство” ЖЧК Жеке ишкер
09.04.2005-

06.06.2005

Ысык-Көл мамлекеттик администрациясынын башкаруу жана долбоорлорду  бөлүштүрүү  бөлүмү Жетектөөчү  адис
 26.10.2005-

18.04.2008

“Ак-Бата” жоопкерчилиги  чектелген  коому  (ЖЧК) Директор
23.04.2008-

29.08.2008

Каракол шаарындагы   “Суу каналдар” муниципалдык ишканасы Инженер
01.09.2008-

29.04.2010

“Неотек”  жоопкерчилиги  чектелген  коому   (ЖЧК) Директор
08.10.2008-

14.05.2010

Ысык-Көл  айылдык Кеёеши Төрага

 

       29.04.2010

18.10.2011

Ысык- Көл  районунун

Кара-Ой айылдык округу

 Айылдык   округдун башчысынын милдетин  аткаруучу
 18.10.2011-19.03.2014 Ысык- Көл  районунун

Кара-Ой айыл өкмөтү

Айыл өкмөт башчысы
 18.03.2014-24.08.2016 Ысык-Көл облусунун, Ысык-Көл  райондук мамлекеттик администрациясы Башчынын-акимдин биринчи орун басары
 24.08.2016-21.08.2020 Ысык-Көл облусунун,  Ысык-Көл  райондук мамлекеттик администрациясы Башчы-аким
 09.11.2020-

01.05.2021

Кыргыз Республикасынын шайлоо  жана референдум өткөрүү  боюнча  борбордук комиссиясы Төраганын  Кеңешчиси
22.05.2021-

жылдан баштап

Ноокат  райондук мамлекеттик администрациясы Башчы-аким